1 yıldır ölümle tehdit edilen kadından dayanışma çağrısı: “Korkmuyorum!”

Kendisini 1 yıldır taciz eden erkeğin ölüm tehditlerinde bulunduğu mesajları Twitter hesabı üzerinden paylaşan Bengi Ekin Sarı, dayanışma çağrısında bulundu.

Bengi Ekin Sarı, Twitter hesabı üzerinden kendisini 1 yıldır taciz eden, ölüm tehditlerinde bulunan ve hakaret içerikli mesajlar atan Emir Öztürk’ün kendisine attığı mesajları paylaşarak yardım ve dayanışma çağrısında bulundu. Genç kadın yaptığı paylaşımda “Bir yıldır süren ölümle tehdit–cinsel taciz davam var. Dosya üzerine dosya açılıyor ancak hiçbir ilerleme yok. Günlerdir aileme ve bana atılan mesajlarla tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok, sesimi duyun” dedi.

Hukuki sürecin çok ağır bir şekilde işlediğini belirten Sarı, “Bütün bu mesajları dava dosyasına iliştirdik. Mart ayında biri Bakırköy Adliyesi biri Küçükçekmece Adliyesi olmak üzere iki ayrı duruşma var. Sadece dosya üzerine dosya açılıyor, başka hiçbir şeyin olduğu yok.” ifadelerini kullandı.

“Korkmuyorum!”

Genç kadın, Twitter üzerinden tehditlerine devam eden Emir Öztürk’e “Korkmuyorum!” diye cevap verdi.

“Dalga geçme amacıyla attım”

Emir Öztürk ise Twitter’da yaptığı paylaşımda “Ben bu mesajları dalga geçme amacıyla attım. Travmatik boyutta takıntı ve dürtüselliğini kontrol edememe rahatsızlığıyla tanılandım. Halen psikolojik tedavi görüyorum. Bengi Ekin Sarı liseden edebiyat hocamdır. Saygısızca olduğunu düşündüğüm bazı davranışlarını takıntı yaptım ve kendisine dalga geçme amaçlı mesajlar atmaya başladım. Amacım ne olursa olsun attığım mesajlar kabul edilemez… Ekin hocamdan özür diliyorum.” ifadelerini kullandı.