Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi de taşınıyor

Tarihi Balıkesir Lisesi binasında yer alan Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, müze yapılacağı gerekçesi ile kapatılmak isteniyor. Fakülte öğrencileri ise duruma tepkili.

Marmara Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültelerinin kapatılma kararı ardından şimdi de Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kapatılarak müze yapılmak isteniyor. Öğrenciler ise hukuki bir gerekçe gösterilmemesine ve tahliye kararına karşı tepki göstererek bir bildiri yayınladı.

Öğrenciler yayınladıkları bildiri de kendilerine yer gösterilmesine dikkat çekerek bu kararın kendilerini mağdur edeceğini ifade ettiler.

Öğrencilerin yayınladıkları bildiri şu şekilde:

Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden aldığımız bilgilere göre Merkez Kampüse taşınacak fakat fakültenin merkez kampüse taşınması için uygun bina yok. Öğrenciler yine çoğu kişinin şehir merkezinde yaşadığı ve malzemelerini taşımanın kolay olduğu bir yerde olan fakülte binasının taşınacak olmasının kendilerini maddi anlamda da zorlayacağını ifade ediyorlar.