İşçiler ‘Umut Senin Gücündür etkinliğinde sınıf mücadelesini konuşuyor 

Kendisini “İşçi sınıfının sendikal mücadelesini güçlendirmeyi, işçilerin bağımsız birleşik yapısını kurmayı amaç edinen, bu temel anlayışı benimseyenlerin içinde yer alabileceği demokratik bir kolektif” olarak tanımlayan Umut-Sen bugün saat 13.00 -17.00 arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde işçi sınıfının dünü ve bugününü konuşmak ve birleşik mücadelesini oluşturmak için bütün emek dostlarını Umut Senin Gücündür etkinliğinde bir araya getiriyor.

Umut-Sen, uzun zamandır önüne koyduğu ve üstüne çalıştığı işçi sınıfının birleşik hareketine yaratmaya yönelik çabasını bugün itibarı ile ‘Umut Senin Gücündür’ adı altında gerçekleştiriyor.

Dünya ve ülke genelinde süregiden direniş mücadelelerinin konuşulacağı etkinlik, Türkiyeli direnişçi işçilerin katılacağı, işçi sınıfının mücadele tarihinin dünü bugünü ve yarınına dair akademisyenlerin sunumlar yapacağı etkinlik Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde saat: 13.00-17.00 arası da gerçekleşecek.

Umut Sen, bütün sendiklarda DİSK, KESK, Türk İş ve bağımsız sendikalar dahil, hiç sendika olmayan iş kollarında işçilerle bağ kurup, komite ve konseylerle öz yönetim anlayışı ile örgütlenme perspektifi ile çalışıyor.

Umut -Sen, esas olarak 2013’ten itibaren gücünü göstermeye başladı. Umut Sen;Türkiyede ilk kez özel güvenlik işçilerinin sendikal yapısı olan Güvenlik Sen’i, Depo işçilerinin sendikası olan DGD SEN’i, tekstilde Giyim Sen’i kurdu;inşaat işçilerinin sendikal örgütlenmesine yapısal bir destek sundu. Onlarca farklı işkolunda fiili direniş gerçekleştirdi ve dayanışma, lojistik dayanakları oluşturdu.

Umut Sen’in bugün gerçekleştireceği UMUT SENİN GÜCÜNDÜR etkinliğinde iki oturum gerçekleşecek.
Birinci oturum Unutturulan Dev Uyanıyor: Örgütlülük Sıvılaşırken Sınıf Mücadelesi başlığını taşıyor.
Katılımcıları arasında Eğitim Sen Üniversiteler 6 Nolu Şube Başkanı ve Umut Sen kurucularından Görkem Doğan, İSİG Meclisi üyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Aslı Odman, Araştırma görevlisi Ezgi Akyol, Eski Disk Basın İş yöneticisi Ertuğrul Bilir yer alıyor. İkinci bölüm Birleşik Emek Mücadelesi İçin Forum başlığını taşıyor ve Avon’dan Migros’a ;Tedi’den Yazaki’ye direniş mücadelesinin özneleri bulunuyor.