9 aydır tutuklu olan DİSK eski yöneticisi Ulaş Kantarcı ilk kez hakim yüzü görecek

Anayasa Referandumu’nda ‘hayır’ dedikleri için tutuklanan öğrencilerle dayanışmak için ‘Hayır Tutuklanamaz’ etkinliğinin örgütlenmesinde çalışırken tutuklanan DİSK eski yönetici Ulaş Kantarcı 9 ay sonra hakim karşısına çıkıyor.

16 Nisan’da gerçekleşen anayasa referandumunda ‘hayır’ oyu verenlere yönelik tutuklama furyasında 1 Haziran 2017 tarihinde gözaltına alınan ve tutuklanan DİSK eski yöneticisi ve Genel-İş Sendikası üyesi işçi Ulaş Kantarcı 14 Şubat’ta Bayraklı Adliyesi’nde ilk duruşmasına çıkacak.

Genel-İş üyesi işçiler bir açıklama ile Ulaş Kantarcı ile dayanışma çağrısı yaptı:

9 Haziran 2017 tarihinde ,16 Nisan referandumunun şaibeli sonuçlarını protesto ettikleri için tutuklanan gençlerle ilgili olarak gerçekleştirilecek olan “HAYIR TUTUKLANAMAZ” etkinliğini örgütlerken, 1 haziran 2017 tarihinde gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Ulaş Kantarcı’nın ilk duruşması 14 şubat 2018 tarihinde Bayraklı Adliyesi’nde görülecektir. Ulaş Kantarcı tıpkı yüzlerce insan gibi suçsuz yere iktidarın suç olarak nitelediği uyduruk sebepler nedeniyle 9 aydır tutuklu. Ülkenin geleceğine sahip çıkmanın “terörist” olmakla anıldığı bir dönemden geçiyoruz. İşine, ekmeğine,okulunu, onuruna, Somalı maden işçilerine, doğaya sahip çıkmak, tacize, tecavüze, hırsızlığa, işçi cinayetlerine, doğanın talanına, savaşa karşı çıkmak artık suç bu ülkede.

AKP Tarafından çıkarılan torba yasayı protesto etmek ,elimizden alınmaya çalışılan kıdem tazminatına sahip çıkmak, Soma’da maden faciasında ölen işçilerin aileleriyle dayanışma içinde olmak, ölümleri protesto etmek, özel istihdam bürolarının açılmasını ve kıdem tazminatının fona devredilmesini protesto etmek suç. Atatürk Hava Limanı’nda KATİL IŞİD militanlarının düzenlediği bombalı saldırıyı kınamak suç.

Ulaş Kantarcı arkadaşımız yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı tutuklu.

Ulaş Kantarcı’nın üye olduğu tek örgüt DİSK’tir. Ulaş Kantarcı’nın katıldığı bütün protestolar DİSK tarafından organize edilmiştir. Ulaş Kantarcı DİSK’tir, DİSK tutuklanamaz.

Bizler DİSK GENEL İŞ üyesi işçiler olarak, tüm demokrasi ve emek dostlarını 14 şubat 2018 tarihinde Bayraklı Adliyesi’nde gerçekleşecek duruşmaya katılmaya Ulaş’ımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.