Açlık grevindeki Mahir Kılıç’a saldırı

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde işine geri dönme talebiyle 36 gün açlık grevinde olan, Pazartesi günü ise şeker ve B1 vitamini almayı kesen Mahir Kılıç bugün genel merkez önünde saldırıya uğradı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron olarak çalışırken kadro talebinde bulundukları için işten atılanlar arasında bulunan Mahir Kılıç ve 6 işçi tam 184 gün boyunca direndiler. 184 gün direnişini açlık greviyle devam ettiren Kılıç ve diğer direnişçiler ile Karşıyaka Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Ancak aylarca işe dönüşleri gerçekleştirilmeyince Mahir Kılıç, bu kez CHP Genel Merkezi önünde direniş başlattı. CHP’den herhangi bir ses çıkmazken 36 gündür direnişini açlıkla sürdüren Kılıç, 15 Ekim Pazartesi günü şeker ve B1 vitamini alımını bıraktı.

Bugün ise genel merkezden çıkan bir kişi Mahir Kılıç’a saldırdı. Çalışma hakkı aylardır CHP’li belediye tarafından gasbedilen ve açlığına rağmen geri adım atmayan Kılıç’a saldırgan “Sen CHP’ye zarar veriyorsun, git buradan” diyerek üzerine yürüdü. İkinci kez açlık grevinde olan Kılıç’ ın durumu şu anda iyi.