AKP ‘seçim çalışmaları’na başladı: HDP’nin halk toplantısına polis baskını

İstanbul’da HDP Güngören İlçe Örgütü’nün seçim çalışmaları ve 1 Mayıs gündemli halk toplantısını polisler bastı. HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cengiz Çiçek ile haber takibi yapan Mezopotamya Ajansı’nın stajyer muhabirleri Melike Ceyhan ve Servet Karaduman’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sendika.Org’un haberine göre; Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü’nün, seçim çalışmaları ve 1 Mayıs gündemiyle HDP Güngören ilçe binasında yapmak istediği halk toplantısı polisler tarafından basıldı.

Polis baskını sırasında HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cengiz Çiçek ile haber takibi yapan Mezopotamya Ajansı’nın stajyer muhabirleri Melike Ceyhan ve Servet Karaduman’ın aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, baskının gerekçesi öğrenilemezken, gözaltına alınanların Merter Keresteciler Polis Karakolu’na götürüldüğü kaydedildi.

Gözaltına alınan İl Eş Başkanı Cengiz Çiçek ve dokuz yöneticinin Vatan Emniyet’e götürüldüğü ve diğer HDP üyelerinin serbest bırakıldığı öğrenildi.

HDP İstanbul: Demokratik siyasete yönelik saldırıları kabul etmiyoruz

Konuya ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama paylaşan HDP İstanbul İl Örgütü, aralarında il eş başkanı Cengiz Çiçek’in de aralarında bulunduğu 39 kişinin gözaltına alındığını belirterek “Demokratik siyasete yönelik saldırıları kabul etmiyor, halklarımızı partimizi sahiplenmeye çağırıyoruz” dedi.