AKPli Belediye Başkanı korumasını daire başkanı yaptı

31 Mart’taki seçimlerden önce “İşçinin ekmeğiyle oynamam” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sendikalı iki işçiyi işten attı. Korumasını daire başkanı, korumasının eşini de basın danışmanı yaptı. Belediye İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı İlyas Yiğit yaşanan duruma tepki gösterdi.

2002 yılından itibaren AKP tarafından yönetilen Samsun Büyükşehir Belediyesinini yeni Başkanı Mustafa Demir, eski başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili olmasının ardından kısa süre başkanlık yapan Zihni Şahin’in birlikte çalıştığı daire başkanları ve müdürlerin bir çoğunu değiştirdi. Belediye de kalan bazı müdür ve daire başkanlarının ise yerlerini değiştirdi.

Korumasını daire başkanı, eşini basın danışmanı yaptı

Konuşmalarında “Haktan, hukuktan ayrılmayacağız, iltimastan uzak duracağız. Hedefimiz hizmetleriyle Türkiye’de örnek bir Büyükşehir olmak” diyen Mustafa Demir, yıllardır korumalığını yapan Fatih Karaçor’u daire başkanı yaparken eşi Melike Aktel Karaçor’u da basın danışmanı olarak atadı. Seçim öncesi “işçinin ekmeğiyle oynamam” diyen Başkan Demir, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nde 10 yıldır görev yapan iki sendikalı personeli de, “Mesainize gerek kalmamıştır” yazılı bildirimle kovdu.

Belediye İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı İlyas Yiğit, belediyeye dava açacaklarını dile getirerek, “Garibanın işçinin ekmeği ile oynamayacağız, işçilerimiz rahat olsun diyenler gariban işçilerin ekmeğiyle oynamaya başladılar” diye konuştu.