Annesini korumak istedi, babasını öldürdü: Suçlu kim!

Televizyonda yayımlanan Müge Anlı isimli programda bugün ailesini korumak için babasını öldüren bir kadın yaşadıklarını anlattı. Kadın ve annesinin sorgusu Afyonkarahisar’da yapılacak. Abdullah Gazi isimli şahsın tüm ailesine şiddet uyguladığı, arkadaşının cinsel saldırısına uğrayan kızını susmak zorunda bıraktığı ve eşini öldürmek ile tehdit ettiği esnada kızının nefsi müdafa göstererek adamı öldürdüğü ortaya çıktı. 

“Annemi testere ile dövüyordu.”

Babam sürekli annemi dövüyordu, çocukları yaşında insanlarla birlikte oluyordu, onları eve getiriyordu. Bizi çocuğu olarak görmüyordu. Babamın kadınları eve getirmesini istemiyorduk ama bizi umursamıyordu. Annemi hep saçından başından testere ile dövüyordu. Eline ne geçerse vuruyordu onunla, yapma diyorduk bizi de dövüyordu. Ben de şiddete uğradım ve şikayetçi oldum. Hapise girdi, sığınma evine gittik ama çıktı. Tehdit ediyorduk ama geri dönmek zorunda kaldık. Bizi eve götürmek istedi ama ben hyurtta kalmak istedim. Beni alıp annemin yanına götürdüler. Bize bir süe ulaşamadı ama buldu adresimizi. Babamdan çok korkuyordum.

“Anneme sürekli dedim bırak git diye, gidemedi.

Sürekli şiddet görüyorduk. Anneme sürekli dedim, bırak git diye. Annem de sizin için diyordu, gitmiyordu. Annemin belini büken bizdik. O da annemi enayi olarak görüyordu, her işimi yapıyor diyordu. Ben anneme bazen kızdım ama bazen hak veriyordum. Öyle bir adam ile yaşanmaz ama bizim için hepsi. Annem elinden geldiği kadar bizi korumaya çalıştı. 6 yıldır cezaevindeydi. Arada izine çıkıyordu, bize bulaşıyordu. İzinde olduğu için pek bişey yapamıyordu. Annemi dövüyordu. Annem bir kere şikayetçi oldu ama sonrasında bulduğu için bir daha cesaret edemedi. Anneme hep dedim bizi bırak git diye, gidemedi.

“Senedi imzalasın diye silahı kafasına dayadı.”

8 Ocak gecesi babam alkollü şekilde eve geldi, saat 23:30 gibiydi. Kendi ağzı ile söyledi içtiğini. Bir senet çıkardı, annem imzalamak istemedi. Benim param pulum yok dedi. Sonra anneme vurdu, o da imzalamak zorunda kaldı. İmzalasın diye silahı kafasına tutuyordu. Bunu imzalayacaksın ya sen ya ben dedi. Sonra dövmeye devam etti. O sırada ben araya gidim. Silah patladı birden, kime geldiğini anlayamadım. Baktım babam birden yığıldı. O vurulmuş.