Başbakan Binali Yıldırım’dan şok eden yorum: “Birini kapattık, biri kaldı”

Başbakan Binali Yıldırım, kapatılan Habertürk gazetesi için Habertürk televizyonunu da kastederek “Birini kapattık, biri kaldı. Onlar da bizim gibi işsiz kaldı” ifadelerini kullandı.

Çankaya Köşkü’nde gazetecilerle bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kendisi ile ilgili olarak “Koltuğu elden çıkarmak için kendini parçalıyor” eleştirisine yanıt veren Yıldırım “O koltuğu yakalamak için kendini parçalıyor, ben de bırakmak için” dedi.

Gazetecilere: “Bizi hiç üzmediniz, yormadınız”

Yıldırım gazetecilere, “Siz de benim gibi işsiz güçsüz bir vaziyete düştünüz. Her şeyin bir başı bir de sonu var. Allah bir kapıyı kapar, bir kapıyı açar derler, hepimiz için. Sizin çalışmalarınızdan memnunuz, hiç bizi üzmediniz, yormadınız” dedi.

Yıldırım’ın muhabirlerle sohbeti sırasında, kapatılan Habertürk gazetesi için, gülerek “Birini kapattık, biri kaldı” demesi dikkat çekti. Muhabirlerin, “Ama 400 arkadaşımız işsiz kaldı” demesi üzerine de Yıldırım, “onlar da bizim gibi işsiz kaldı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet