Bülent Arınç: ‘Gizli bir el AKP’den adaleti çalıyor’

Bülent Arınç bu kez de KHK ile ihraç edilen danışmanı üzerinden AKP’yi eleştirdi.

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, AKP’ye yönelik eleştirilerini bu kez dolaylı bir yoldan medya ile paylaştı.

Arınç’ın danışmanlığını da yapan Tarık Ümit Genç KHK ile ihraç edilmesinin ardından “Gizli bir el AKP’den adaleti çalıyor” açıklaması yaparken, Arınç’ın yine Twitter hesabından Genç’in açıklamalarının takip edilmesini istemesi dikkat çekti.

İhraç edilene kadar AKP’ye yönelik bir eleştiri gelmezken, Genç’in KHK ile görevine son verilmesinin ardından Twitter hesabından, “Gazeteci Murat Aksoy, geçtiğimiz günlerde, yargılandığı davada yaptığı savunmasında, iddianamede kendisine isnad edilen suçlardan birinin de ‘Bülent Arınç’ın danışmanı Tarık Ümit Genç ile görüşmek’ olduğunu söylemiş. Ben de böyle bir suçun(!) varlığını medyadan öğrendim. Gazeteci Murat Aksoy’un mahkemedeki ifadesi tamamen doğrudur. Şahsımla iletişimi suç kabul etmek, öyle tahmin ediyorum ki teknik ve maddi bir hatadır” açıklaması yapması dikkat çekti.

Genç paylaşımlarını şöyle sürdürdü:

İsminin başında adalet olan AK Parti iktidarda iken, ana muhalefet partisi adalet yürüyüşü yapıyor ve adalet kavramı muhalefet partisinin argümanı haline geliyorsa; bu durum, gerek KHK listelerindeki, gerekse yargılama süreçlerindeki kimi yanlışlardandır. Sanki gizli bir el, işini hakkıyla yapan yargı mensuplarını da manipüle ederek, hissettirmeden ve adeta tilki kurnazlığıyla adaleti AK Parti’den çalıp, muhalefete argüman olarak sunmaya gayret ediyor. Temele çok sinsice vura vura kat düşürüp, en sonunda tepeye ve lidere ulaşmak istedikleri sır değil. Arınç da bu gerçeği Arefe ve Bayram örneği ile dile getirmişti.