Çerkezköy Umut-Sen’de işçiler referandumu konuştu

Umut-Sen Çerkezköy temsilciliğinde toplanan işçiler 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunu tartıştı. Anayasa değişikliği paketinin işçilere neler getirip götürdüğünü istişare eden işçiler, “Bizim sorunlarımızla ilgili tek bir madde görmedik. Bizi umursamayanların anayasa dayatmasını kabul etmiyoruz, hayır diyeceğiz” dedi.

Umut-Sen ilkini 2 Nisan’da Gebze’de gerçekleştirdiği ‘İşçiler Referandumu Konuşuyor’ etkinliklerinin ikincisini Çerkezköy temsilciliğinde gerçekleştirdi. İşçilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Eğitim-Sen 6 Nolu Şube başkanı M. Görkem Doğan, DİSK Genel Koordinatörü Hakan Koçak ve KHK direnişçisi Betül Celep anayasa değişikliği, değişikliğin işçi sınıfına yansımaları ve KHK’lar ile ihraç edilen on binlerce insanın yaşadıklarını hakkında işçilerle bilgi paylaşımında bulundular.

Referandumda oyunun rengi belli olan ya da kararsız olan işçiler tartışmalarla birlikte yeni anayasanın kendilerine olumlu hiçbir gelişme sağlamayacağını; sendikasızlığın, işsizliğin, iş cinayetlerinin ortadan kalkmasına dair çözüm iradesinin içermediğini belirterek ‘hayır’ diyeceklerini ve bulundukları her yerde örgütlülüğü büyüteceklerini belirttiler.

Yorum Yazın