Çorlu Tren Katliamı davasının ilk duruşması 3 Temmuz’da

Çorlu Tren Katliamı Aileleri, katliamın üzerinden geçen 1 yılın ardından görülecek davanın 3 Temmuz’daki ilk duruşmasına dayanışma çağrısında bulundu.

Çorlu’da 8 Temmuz 2018’de yaşanan tren katliamında 7’si çocuk 25 kişi yaşamını yitirmiş, 328 kişi ise yaralanmıştı.

Katliamdan tam 8 ay sonra kabul edilen iddianamede TCDD 1’inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14’üncü Demir Yolu Bakım Müdürlüğü Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Köprüler Şefi Çetin Yıldırım ve Hat Bakım Onarım Memuru Celaleddin Çabuk “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla 3 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak. Katliamdan sorumlu olabilecek üst düzey yetkililerin tamamı hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Çorlu’da gerçekleşen tren katliamında yaşamını yitirenlerin yakınlarının oluşturduğu Çorlu Tren Katliamı Aileleri, 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü Saat 10:00’da Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşmasına çağrı yaptı ve avukatların yetki belgesi ile duruşmaya katılmalarını istediler.

Çorlu Tren Katliamı Aileleri’nin, tüm sorumluların yargılanması talebiyle Muratlı Tren İstasyonu’nda 30 Haziran Pazar günü 15.00-17.00 saatleri arasında tutacağı nöbete ÇHD İstanbul Şubesi de ailelerle dayanışmak üzere avukatlara çağrıda bulundu.