Doğan Holding, medya grubunun satışı için Demirören ile görüşmelere başlandığını duyurdu

Doğan Şirketler Grubu Holding, medya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerdeki paylarının, 890 milyon dolar hisse değeri üzerinden satışı için Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlandığını duyurdu.

Doğan Şirketler Grubu Holding, tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamaya göre, şirket, medya sektöründe faaliyet göstere doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarının sermayesinde sahip olduğu payların tamamının satışı ve devri konusunda Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başladı. Satış görüşmelerinin 890 milyon dolar hisse değeri üzerinden yapıldığının ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi:

“Şirketimiz’in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. (“Yaysat”), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. (“Kanal D” TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. (“CNN Türk” TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin (“D Smart”) de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1 milyar 100 milyon Dolar ‘işletme değeri’nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890 milyon Dolar ‘hisse değeri’ üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.”