Erdoğan’ın hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine sabah baskını

Erdoğan’ın “Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” diyerek hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri bu sabah polis baskınlarıyla uyandı.

Tayyip Erdoğan’ın tekrar tekrar hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri bu sabah ev ve yurt baskınlarıyla gözaltına alındı.

Sabah 6.00 civarı Kuzey Kampüse gelen polisler, eş zamanlı olarak 2. yurt ve 4. yurtta GBT kontolü yaptı. Polislerin Kuzey Kampüsü kütüphanesi sesli çalışma bölümünde de GBT kontrolü yaptı.

Sosyalist Gündem hesabından yapılan paylaşımda, baskınlarda 2’si Boğaziçi Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu’ndan olmak üzere 3 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi. Polisin elinde bir gözaltı listesi olduğu belirtiliyor.

Gazete Hayır’a konuşan kaynaklar, 7 öğrencinin gözaltına olduğu, ayrıca 8 kişilik bir gözaltı listesi daha bulunduğunu bildirdi.

Erdoğan “okuma hakkı vermeyeceğiz” demişti

TSK ve ÖSO militanlarının Afrin’e girmesi üzerine lokum dağıtan gruba müdahale eden üniversiteliler hakkında Erdoğan, “Lokum dağıtanlara bu şekilde davrananlara haddini bildirmek benim ve devletin görevidir. Okul bahçelerinde terör estirenlere meydanı bırakmayacağız” demişti. Erdoğan, dün yaptığı konuşmada da “O komünist, o vatan haini, terörist gençler onların masalarını dağıtıyor. O terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” sözleriyle üniversitelileri hedef göstermeye devam etmişti.