Femen’den Afrin protestosu

Femen, TSK’nın ÖSO çeteleriyle birlikte yürüttüğü Afrin’e yönelik işgal saldırısını protesto etti. Lenin’in ‘her ulusun kendi kaderini tayin hakkı’ tezine dikkat çeken Femen, “Kürt halkını ve Afrin’deki sivilleri destekliyoruz” dedi.

Uluslararası feminist bir hareket olan Femen sosyal medya hesaplarından bir fotoğraf yayınladı. Afrin’e yönelik işgal saldırısının 58. gününde YPG/YPJ birliklerinin geri çekilmesiyle şehri ele geçiren ve yağmalayan ÖSO çetesini ve T.C Hükümeti’nin savaş politikasını protesto etti. Bedenine ‘Erdoğan hands off Afrin’ (Erdoğan elini Afrin’den çek) yazan aktivistinin fotoğrafını paylaşan Femen, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Erdoğan’ın sınırlarının dışında kalan bir şehre bu şekilde girmesini ve Türk bayrağı sallandırmasının uluslararası hukuka aykırı olduğuna dikkat çeken Femen, Lenin’in ulusların kendi kaderini tayin hakkına vurgu yaptı. Femen, “Her halkın kendi kaderini tayin hakkı vardır ve bu Kürt halkını da kapsar. Kürt halkını ve Afrin’deki sivilleri destekliyoruz” dedi.