Gençlik Komiteleri’nden direnen Flormar işçilerine destek

Gebze’deki Flormar fabrikasında işveren, 115 işçiyi sendikaya üye olmaları sebebiyle işten çıkardı. Gençlik Komiteleri de uluslararası bir şirket olan Flormar’ın işçi düşmanlığını protesto etmek amacıyla bugün, çeşitli Flormar mağazalarına küçük notlar bırakarak direnişçi işçilerin yanında olduklarını gösterdiler.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Flormar fabrikasında işveren, fabrikada örgütlü olan Petrol-İş Sendikası yetki belgesini aldıktan sonra şimdiye kadar 115 işçiyi sendikaya üye olmaları sebebiyle işten çıkardı. Süreç içerisinde patron ile sendika görüşmeler yaptı, sendikadan istifa etmeleri için işçilere baskı ve tehditler yapıldı. Ancak yüksek tansiyon hastası engelli kadrosunda çalışan Barış Tekin adlı bir işçi, gece vardiyasında ara kademe yöneticilerin sıkıştırması sonucunda fenalaştı ve yoğun bakıma alındı. 10 günlük tedavinin ardından işçinin sol tarafında felç oluştu. Şu anda Flormar işçileri, fabrikanın önünde patronun ve polisin baskılarına rağmen direniyorlar.

Gençlik Komiteleri, mücadele veren işçilerin sesini duyurmak için bugün, İstanbul’un çeşitli yerlerindeki Flormar mağazalarına işçi düşmanlığını teşhir eden küçük notlar bıraktılar.