Gölgesi Reklam Panosunu Engelleyen Ağaçlar Kesiliyor

Mersin’de reklam panosunun görünmesini engellediği gerekçesiyle reklam şirketi çalışanları ağaçları kesti. Suç duyurusu yapıldı. 

Mersin’de reklam panolarını engellediği gerekçesiyle 4 ağacın kesilmesi bir vatandaş tarafından kamera ile görüntülendi ve sosyal medya üzerinden olay duyuldu. Bu konuda inceleme başlattıklarını belirten Mersin Büyükşehir’in Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kent genelinde reklam panolarının önünde bulunan toplam 30 ağacın kesildiğini, bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

Kocamaz aynı zamanda bunun tek bir olay olmadığını dile getirdi. “Olay bize intikal ettikten sonra ilgili birime talimat verip konuyu detaylı incelemelerini istedim. Bunun üzerine Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri saha çalışmalarıyla durum tespiti yaptı. Yapılan tespitlerde konunun sadece tek bir noktada olmadığı, şehrin bazı bölgelerinde de reklam panolarının önüne dek gelen 30 ağacın kesildiğini, raket denilen panoların önündeki ağaçların da kesildiğini tespit ettik. Bu durum ile ilgili fotoğraflar çekilerek tutanaklar tutularak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Bunun dışında bu yapılan ağaç katliamının bir nebze de olsun hafifletmek amacıyla önümüzdeki hafta içinde bu kesim yapılan alanlara yeniden ağaç dikimi yapılacaktır. Bu durumu kabul etmemiz söz konusu değil. Sorumluların tespiti konusunda başlatılan hukuksal süreç devam ediyor.” 

Görüntüleri sosyal medyadan paylaşan vatandaşın ise testere ile ağaçları kesen çalışanlara tepkisini, “At arkaya at, mobese görürse görür. Seri ol biraz seri ol. Katil dediğin seri olur, çabuk. Bak hepsi bu. El salla kameraya” diyerek belirtti. Çalışan hiç birşey yokmuş gibi el salladı.