Gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı

Hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle Muğla Dalyan’da jandarma tarafından sabah saatlerinde gözaltına alınan Sanatçı Barış Atay serbest bırakıldı.

Atay’ın avukatı Efkan Bolaç serbest bırakılma haberini sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan “Ortaca savcılığında ifadesi alınan @barisatay serbest bırakıldı. Ama tekmecinin tekmesi hala soma sokaklarında” ifadeleriyle duyurdu.
BARIŞ ATAY’DAN AÇIKLAMA
Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Barış Atay Twitter’dan açıklama yaptı. Atay, “Yusuf Yerkel dallamasına, dallama dediğim için hakkımda yakalama kararı çıkarmışlar. Şimdi çıktım. İşçiyetekme atmak dallamalıktır!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sanatçı Barış Atay, sabah saatlerinde Muğla Dalyan’da jandarma tarafından gözaltına alınmıştı.

Avukat Efkan Bolaç, Atay’ın Soma Katliamı’nda Yusuf Yerkel’in madenci yakınını tekmelemesine ilişkin olarak attığı tweet yüzünden gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Soruşturmanın içeriğine ilişkin bilgi almaya çalıştıklarını ifade eden Bolaç, Atay’ın ifade için Muğla’nın Ortaca ilçesine götürüldüğünü açıkladı.
Bolaç, “Barış Atay’ın gözaltına alınma sebebi soma tekmecisi Yusuf Yerkel’in şikayeti. Şikayete konu ise bu twit.” ifadelerini kullandı.