İhbarcı başkan ihbar ettiği işçiyi polisi arkasına alıp mahkeme ile tehdit ediyor

DİSK Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Arslan, bir önceki dönem genel sekreter olan ve ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla’ devlete ihbar ettiği Salih Şenol’u sosyal medya hesaplarından tehdit etmeye devam ediyor.

İhbarcılıkla ve sendikada yaptığı yolsuzluklarla gündeme gelen DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen Başkanı Serdar Arslan, Genel Sekreter Hüseyin Ünlü ve Mali Sekreter Doğan Özdemir Disiplin Kurulu’nun 11/09/2017 tarihinde Genel Merkez Yönetim Kurulu’na tebliğ ettiği kararla sendikadan kesin olarak ihraç edilmişti. Disiplin Kurulu kararına rağmen koltuğunu terk etmeyen başkan Arslan, güvenlik işçisi Salih Şenol’u polis ve mahkemeyle tehdit etmeye devam ediyor.

Gazetemize konuşan işçi Salih Şenol, ”Sürekli hakaret ve tehdit ettikleri için Twitter hesabımı kapatmıştım. Dün tekrardan açtım. Baktım yine bir sürü tehdit hakaret… Beni mahkeme ve polisle tehdit ediyor. Sendikada yaptıkları ortaya çıkan yolsuzluklar sonrasında evinin bulunduğu yere bildiriler atılmış. Ben de sosyal medyadan görmüştüm. ”Bildirileri atanları polis parmak izinden tespit etti” deyip tehdit ediyor” dedi.

Güvenlik-Sen Başkanı Serdar Arslan’ın işçi Salih Şenol’a attığı tehdit mesajları:

Serdar Arslan’ın evinin çevresine atıldığını söylediği ve kamuoyuna yansıyan bildiri:

Güvenlik-Sen üyesi olup kendilerine ”İnisiyatif Kullananlar” diyen işçiler bir bildiri yayınlayarak, sendikayı olağanüstü kongreye götürecek sayıda delege imzasını topladıklarını belirterek, ”DİSK GÜVENLİK SEN disiplin kurulu tarafından Genel Başkan Serdar ASLAN, Genel Sekreter Hüseyin ÜNLÜ ve Genel Mali Sekreter Doğan Özdemir’in görevden el çektirilerek kesin ihraç edilmesi kararı alınmış ve karar 11-09-2017 tarihinde Genel Merkez yönetim kuruluna Genel merkez disiplin kurulu tarafından tebliğ edilmiştir. Tüzüğümüzün 35.maddenin B. Fıkrası gereği alınan karar sonucunda bu şahısların genel kuruldan çıkacak karara kadar üyelikleri askıdadır ve yöneticilik vasıflarını kaybetmişlerdir” dedi.

İşte güvenlik işçilerinin yayınladığı o bildiri:

DİSK Güvenlik-Sen Disiplin Kurulu: İhbarcı genel başkan ve yöneticiler ihraç kararına rağmen göreve devam ediyor

Güvenlik-Sen İşçi Meclisi: İhbarcılar derhal defolun