Kadıköy’deki bir mekanda darp edilen oyuncu: “Bizi iyilik de sevgi de kurtarmayacak, bizi mücadele kurtaracak”

Dün sabah saatlerinde İstanbul Kadıköy’de bulunan Goy Goy isimli mekanda silahlı saldırı yaşandı. Bir arabanın içinde bulunan kişilerin mekanı silahla taramasının ardından ise mekanda bulunan bir kişi, olayla bağlantısı bulunduğu tahmin edilen kişiler tarafından nedensizce darp edildi.

5 Temmuz 2018 günü sabah 03.00 saatlerinde Kadıköy Moda’da bulunan “Goy Goy by fil” isimli mekana silahlı saldırı yapıldı. Görgü tanıklarının aktardığına göre sabah saatlerinde beyaz bir aracında yanaşmasıyla beraber içindeki kişilerin silahlı saldırısı sonucu olay yaşandı. Olayın ardından ise mekanda bulunan oyuncu Oral Özer, orada bulunan ve olayla bağlantısı olduğu tahmin edilen kişiler tarafından öldüresiye darp edildi. Özer, sosyal medya hesabından olayı aktarırken “bizi iyilik de sevgi de kurtarmayacak arkadaşlar, bizi mücadele kurtaracak” dedi.

Oral Özer’in aktardığı şu şekilde:

“Sıkıntı olaydan bir saat kadar önce başladı. Biz kız arkadaşımla mekanın içindeydik ve bir arabadan atılan bardak sesini duyduk. Çalışanlar barın arkasından beysbol sopalarını alıp arabanın peşinden gittiler. Sonrasında birinin dediğine göre arabadan silah göstermişler ve çalışanlar peşlerini bırakmış. Üç sularında kelimenin tam anlamıyla bar tarandı. Minimum on beş el ateş edildi. Biz doğal olarak masaların altına saklandık. Ses kesilip, şoku atlatınca barın önünde birinin yaralı yattığını gördük.

Sonrasında arka masamızdan bir çocuk video çekmeye başladı. Yaralının yakını ve tahminimizce mekanla doğrudan bağlantılı olan baş saldırganım, bu çocuğun üzerine yürüyüp bağırmaya başladı. Ben de olayı sakinleştirmek adına ‘yanlış kişiye bağırıyorsunuz’ dedim. Bu kadar.

‘Yanlış kişiye bağırıyorsunuz’ bunun üzerine o ruh hastası hiçbir neden yokken ve hali hazırda barda maksimum bir dakika önce ateşli silahla yaralanmış iki insan varken, bana öldüresiye saldırdı. Yetmedi, iki kişi daha katıldı ona. O da yetmedi ellerine bira bardaklarını aldılar”

“Bar çalışanları adamları kordu”

“Kafama o bardaklarla belki yirmi darbe aldım. Kız arkadaşıma da o bardaklarla vurdular (kolu alçıda). Sonrasında, ben artık yere yığılınca bıraktılar. Ambulans bekledik bir süre, polisler geldi. Bizi dışarı çıkardıklarında adamlar yok olmuştu.

Bar çalışanlarına defalarca onların kim olduğunu sorduk. Yanıt alamadık. Hastaneye bizimle gelmelerini söyledik, geçiştirdiler. Açıkça adamları koruyup, kendilerini olaydan sıyırmaya çalıştılar.

Bugün öğlen on ikiye kadar hastanedeydim. Kafamda iki derin yarık, gözümün altında altı dikiş ve çenemde ameliyatlık bir kırık var. ‘Yanlış kişiye bağırıyorsunuz’ dedim diye ve ben oyuncuyum.

Acilde ifadelerimizi verdik, şikayetçi olduk. Süreci takip edeceğiz ve saldırganların da işletmenin de gerekli cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız fakat öyle şeyler oldu ki gece boyunca beni bunu yazmaya itti.

Birincisi çalışanların verdiği ifade: Dediklerine göre ben o hengamede düşüp kafamı bira fıçısına çarpmışım. İkincisi: Mekanda kamera yok diyorlar. Üçüncüsü: Memurlardan birinin bize saldırganları bulmalarının çok zor olduğunu ve bizim o mekana tekrar gidip kişiyi görürsek ihbar edebileceğimizi söylemesi.”

Dayanışma ve boykot çağrısı: “Bizi mücadele kurtaracak”