Karamollaoğlu’ndan Saray’daki zirve öncesi: ”Afrin bahane ediliyor”

Afrin savaşı vesilesiyle iktidar cephesini güçlendirmeye, muhalefetin ise özellikle sağ kesiminde gedikler yaratmaya çabalayan Erdoğan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile bir görüşme planladı. Görüşmenin duyurulduğu dakikalarda ise Karamollaoğlu, Twitter hesabından Erdoğan’ın Afrin hesabını yazdı, “Hükümet bu tavrıyla Zeytin Dalı Operasyonu’nu, zeytinyağı operasyonuna çevirme çabasında. Afrin’i bahane ederek her türlü ülke problemini sümen altı etmenin yolu aranıyor” dedi.

Afrin savaşı ile birlikte egemenler cephesindeki birçok özneyi, farklı söylemlerle olmakla birlikte arkasına sıralayıveren Tayyip Erdoğan, savaş atmosferinin de basıncı ile bunu kalıcı hale dönüştürebilmek ve muhalefet cephesinin özellikle sağ kesiminde gedikler açabilmek için çeşitli hamleler yapmaya başlamıştı.

Abdullah Gül ile birlikte hareket ettiği ileri sürülen Haşim Kılıç’ın oğlu hakkında yakalama kararı çıkarılması, Ahmet Davutoğlu’nun önce Saray’da ardından AKP Meclis grup toplantısında koltuk altına alınması derken; Erdoğan’ın, yine Gül ile görüşmeler içinde olduğu ileri sürülen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yarın (9 Şubat) saat 14.15’te Kaçak Saray’ında bir görüşme gerçekleştireceği duyuruldu.

Görüşme duyurulurken, Karamollaoğlu’ndan salvolar

Görüşme yapılacağı bilgisi saat 20.00 ile 20.05 sularında ajanslardan geçilirken, Karamollaoğlu da tam olarak aynı dakikalarda Twitter hesabından oldukça çarpıcı Afrin mesajları paylaştı.

Afrin savaşının “milli bir mesele” olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, buna karşın AKP’nin savaşı kendi savaşıymış gibi sunduğunu, böylece iktidarında yaşanan sorunların üzerini örtmeye çalıştığını söyledi, “Hükümet bu tavrıyla Zeytin Dalı Operasyonu’nu, zeytinyağı operasyonuna çevirme çabasında” dedi.

Kaynak: Sendika.Org