‘Kayyum’ rektör Çamsarı bir öğrenciyi sosyal medya paylaşımı nedeniyle polise şikayet etti

Mersin Üniversitesi’nin ‘kayyum’ rektörü Ahmet Çamsarı Gençlik Komiteleri üyesi bir öğrenciye sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım nedeniyle polise şikayet etti.

2014 yılında girdiği rektörlük seçimlerinde 3.sırada yer aldığı halde YÖK ve Saray marifetiyle Mersin Üniversitesi’nin başına rektör atanan Ahmet Çamsarı öğrenci düşmanlığını sürdürüyor. Barış bildirisine imza atan akademisyenlerin okuldan atılması ve onlarca öğrenciye soruşturma açılmasıyla bilinen Mersin Üniversitesi’nde, daha önce 10 Ekim anması yapan öğrencilere de soruşturma açıp okuldan uzaklaştırma cezası veren rektör Çamsarı soruşturmaların üzerinden bir ay süre geçmeden okuldaki sorunları dile getiren, bilimden kopuk sermaye alanına dönüşen kampüsleri teşhir eden, üniversitelerin rant alanı olmadığını ve öğrencilere ait olduğunu belirten bir bildiriyi sosyal medyada paylaştığı gerekçesi ile bir öğrenciyi karakola şikayet etti.

Bildirinin şikayete konu olan kısmında okullarda yaratılan baskının getireceği faşizm ve oluşabilecek kargaşalardan Ahmet Çamsarı’nın sorumlu olduğu ve buna dair bir çözüm getirmez ise kampüste rahatça dolaşamayacağı dile getiriliyor.

Üyeleri rektör tarafından polise ihbar edilen Gençlik Komiteleri Mersin, Mersin Üniversitesi rektörlüğünün yarattığı faşizm ortamı ve yaşanan öğrenci kıyımlarına karşı Pazar (11 Şubat) günü bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.