Kılıçdaroğlu: Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğiz

Times’e konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceklerini vurguladı

 

Kılıçdaroğlu Times’e verdiği röportajında Türkiye’yi “demokrasiye geri döndürme” sözü verirken “Korkmuyorum. Bu ülkede ciddi anlamda demokrasi eksikliği var ve biri buna karşı mücadele vermek zorunda”, “Bizim ana hedefimiz Erdoğan’ı Saray’ından indirmektir. Bunu yapmakta da kararlıyız” diye konuştu.

CHP lideri, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceklerini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, “halkın demokrasi savaşı” olarak tanımlıyoruz. Ama diğer yanda bir de “Saray’ın 15 Temmuz’u” var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Biz buna “Saray’ın darbesi” diyoruz.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve partisi için “Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi” açıklamasına da yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum” dedi

CHP lideri “Özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir” ifadelerini kullandı.