Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan gecesi kitlenin enerjisini düşürdüğü için gönlü rahatmış!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AKP’lilerin silahmış olduğu gerekçesiyle referandum gecesi partisinin kitlesel protesto yapmadığını ve ”Kitlenin enerjisini biliyorduk, bunu düşürme pahasına yaptık. Ama gönlüm rahat” dediği öne sürüldü.

Sputnik’in haberine göre; Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı 130’uncu Bab-ı Ali Toplantıları’nda CHP liderinin sarf ettiği sözleri şöyle anlattı: “Zafer Arapkirli sen de oradaydın ve ‘Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra neden kitlesel protesto yapmadınız?’ şeklinde bir soru yönelttin. Kılıçdaroğlu da, ‘Biz, tabii büyük bir kitleyle protestoya gidebilirdik ama referandum gecesi silahlanmışlardı’ yanıtını verdi. Ben o anda Cem Küçük denen tetikçi gazetecinin o gece attığı ‘Silahlanın’ tweetini hatırladım.”

‘Gönlüm rahat’

Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun referandum gecesi protesto yapmamaları gerekçesiyle ilgili sözlerini şöyle aktardı: “Orada kanlı çatışmalar olabilirdi. Böyle bir sorumluluğa girmek istemedik ve gitmeme kararı aldık. Eğer gitseydik iş bambaşka bir sürece girerdi. Kitlenin enerjisini biliyorduk, bunu düşürme pahasına yaptık. Ama gönlüm rahat.”

Yorum Yazın