Mahir Kılıç ‘ölüm orucu’ kararını ertelediğini duyurdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarıldığı işine geri dönmek için 105 gündür sürdürdüğü açlık grevi direnişini, 26 Şubat Pazartesi günü (yarın) ölüm orucuna çevirme kararı alan işçi Mahir Kılıç, DİSK’in sorunu çözmeye yönelik attığı adıma karşılık ‘ölüm orucu kararını’ erteleyeceğini duyurdu.

Konak Meydanı’nda ‘işe iade’ talebiyle 105 gündür direnen işçilerden biri olan Mahir Kılıç, tek başına sürdürdüğü açlık grevi kararını, 26 Şubat Pazartesi günü ölüm orucuna çevireceğini duyurmuştu. Bugün yaptığı bir duyuruyla, DİSK’in verdiği söz üzerine ölüm orucu kararını ‘ertelediğini’ söyledi.

Bugün Ankara’da toplanan DİSK Başkanlar Kurulu’nun ardından DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Örgütlenme Daire Başkanı ve Genel-İş Sendikası Genel Sekreteri Cafer Konca’yı görevlendirdi. Kılıç’ın ifade ettiğine göre, “Cafer Konca, salı günü İzmir’e gelecekmiş. Bu hafta içi adaletsizliği çözmek için adımlar atacaklarmış.” Durumun önümüzdeki günlere ertelendiğini söyleyen Kılıç, “Kimse bizim sabrımızı, kararımızı sınamasın. Kararım sadece ertelendi. Onlara da söylediğim gibi, atacakları adımlara göre şekillenecek, bu onların elinde. Bekleyip, göreceğiz.” dedi. Gazetemiz haberine de vurgu yapan Kılıç, “Özellikle sizin haberinizden sonra durum çok iyi oldu. Burada emeğiniz çok, siz de bunu iyi bilin. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Mahir Kılıç, açlık grevinin devam ettiğini ancak, sözler tutulmazsa ölüm orucuna başlayacağını vurguladı.