Ordu’da sel köprüleri yıktı, 165 işçi mahsur kaldı

Ordu Ünye’de şiddetli yağıştan dolayı bir köprü yıkıldı. Karadeniz sahil yolu çift taraflı ulaşıma kapatıldı. 

Ordu’nun birçok ilçesinde şiddetli yağış görülüyor. Ünye’de bir köprü şiddetli yağış nedeniyle yıkıldı. Ünye Belediye Başkanı “4 köprü yıkıldı, 4 kişi yaralandı, 165 kişi kurtarılmayı bekliyor” dedi.

Ordu Valiliği’nin yaptığı açıklamada Ünye’de bir tekstil işletmesinde mahsur kalan işçileri kurtarmak için çalışmalara başlandığı bildirildi ve “Fatsa ilçemizin Eskimadendüzü mevkinde bulunan mevsimlik tarım işçileri alanındaki 400 fındık işçisi, Demirci Mahallesindeki 150 fındık işçisi tahliye edilerek, ilçedeki spor salonlarına yerleştirilmiştir” denildi.

Meteoroloji uzmanları “Doğu Karadeniz’de Perşembe saat 00.00’dan 15:00’e kadar fırtına bekleniyor. Başta denizciler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor” uyarısını yaptı.

“Yaklaşık 30 yıldır bu şekilde bir yağış görmedim”

Sabah saatlerinde başlayan yağış en çok Fatsa ve Çaybaşı ilçelerinde görüldü. Çaybaşı’nda ev ve iş yerlerini su bastı. Yağışın şiddetinden dolayı özellikle şehir merkezinde sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, ulaşımda aksamalar oldu. Fatsa’da ise zemin katları ve bina girişlerini su bastı. Çeşitli noktalarda yağışa bağlı heyelanlar meydana geldi.

Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık “Yaptığımız çalışmalar tamamen gitti. Yaklaşık 30 yıldır bu şekilde bir yağış görmedim” dedi.