Özel güvenlikçilerden öğrencilere tekme tokat saldırı

KTÜ’de özel güvenlikçiler üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere ‘Hoşgeldiniz’ gösterisi sunan öğrenci grubuna ‘gürültü yapıyorsunuz’ diyerek saldırdı.

Trabzon’daki, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni (KTÜ) yeni kazanan öğrencilere ‘Hoşgeldiniz’ gösterisi sunan ve bildiri dağıtan öğrenci grubuna, özel güvenlik görevlileri tekme tokatla saldırdı.

Saldırı dün saat 16:30 sıralarında Kalkınma Mahallesi’ndeki KTÜ Kampüsü’nde meydana geldi. Bir grup öğrenci, giydikleri kostümlerle üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere hazırladıkları ‘Hoşgeldiniz’ gösterisini sunup, bildiri dağıtmaya başladı. Hoparlörden müzik yayını da yapan grup iddiaya göre gürültü yaptıkları gerekçesiyle özel güvenlik görevlilerinin saldırısı ile karşılaştı. Tekme tokat saldırıya maruz kalan öğrencilerden biri yere düştü, boğazı sıkılan bir öğrenci de zor durumda kaldı.

Saldırıda yaşananlar cep telefonu ile kaydedildi. Olayla ilgili bazı öğrenciler ve özel güvenlik görevlileri birbirlerinden karşılıklı şikayette bulundu.

‘KTÜ Öğrenci Kolektifi’ adına yapılan yazılı açıklamada saldırı kınandı, Açıklamada, “Öğrencinin can güvenliğinden sorumlu olan özel güvenlik, nasıl olur da üniversitelilerin can güvenliğini tehdit ederek büyük bir kinle saldırır?” diye soruldu.