Polis Demirtaş’ın seslendirdiği parçayı sildi

HDP’nin bugün Diyarbakır’da gerçekleştirdiği ‘Vicdan, Adalet ve Demokrasi Mitingi’nde çalınacak 10 şarkıya polis izin vermedi.


POLİSTEN 3 AYRI ÜST ARAMASI

Miting alanına giden yollar trafiğe kapatıldı. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Miting alanı için 3 ayrı arama noktası oluşturuldu. Alana girmek isteyen yurttaşlar 3 defa üst aramasından geçirildikten sonra alana girebiliyor. 5 Haziran’da bombalı saldırının yaşandığı alanda bu kez çok sıkı ve yoğun güvenlik önlemleri alındı.

POLİS DEMİRTAŞ’IN SESLENDİRDİĞİ ESERİ SİLDİ

Çevrede yoğun güvenlik önlemleri alan polis, miting alanında çalınacak parçaları da mercek altına aldı. Selahattin Demirtaş’ın kendi sesinden söylediği ‘Bir selamın gelsin baş göz üstüne’ parçası polis tarafından silindi. Polisin müdahalesi Demirtaş’ın parçası ile sınırlı kalmadı. Mitingde çalınacak olan 10’a yakın eser polis tarafından silindiği öğrenildi.  

MİTİNGLER SÜRECEK

HDP, başlattığı  eylem kapsamında Diyarbakır’ın ardından 20 Eylül’de Van’da, 24 Eylül’de Adana’da, 30 Eylül’de Mersin’de ve 14 Ekim’de de İzmir’de miting düzenleyecek. Mitingler, “Durmayalım, dur diyelim, faşizmi durduralım, birlikte değiştirelim” sloganı ile yapılacak.