Reynmen: Sorunum medya patronlarıyla

Magazin muhabirleri tarafından görüntülenmeye çalışırken aralarında arbede yaşanan Reynmen lakaplı sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş olayla ilgili medya patronlarını suçladı. Reynmen ana akım medyaya karşı bir duruşu olduğunu belirterek, “Hiçbir şekilde sizler tarafından yapılacak bir habere ya da ropörtaja, gündüz kuşağı programlarınızda konuşulmaya ihtiyacım yok” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde magazin muhabirlerinin görüntülemek istediği Reynmen lakaplı sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş, muhabirlerle yaşanan arbedeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Olay gecesi gözaltına alınan Reynmen başından geçenleri sosyal medyada takipçileriyle paylaştı. Reynmen takipçilerinden özür dileyerek yaşanan olayın bir komplo olduğunu öne sürdü.

‘Sorunum medya patronlarıyla’

Reynmen yaptığı açıklamada medya patronlarının yaşanan olaydaki payına değinerek ’Maalesef dün gece yaşanan olaylar gerçek bunları bilmek zorunda kaldığınız için sizlerden özür diliyorum. Niyetim bir iki hafta ortalıklardan kaybolup size olanları unutturmaya çalışmak da değil herşey zaten apaçık ortada. Televizyona karşı ne kadar net bir duruş sergilemeye çalıştığımın farkındasınızdır. Gerek hiç bir televizyon kanalına ropörtajı vermeyerek, gerek televizyon programlarına dahil olmayarak bunu ne kadar muhafaza etmeye çalıştığımın farkındasınızdır. Bu anlatıyor olduğum hiçbir şey o arkadaşa fiziksel şiddet uyguladığım gerçeğini değiştirmiyor. Kendisinden özür diledim, helallik istedim. Benim sorunum onunla değil. Yönlendirilmesiyle oraya gelip, 5 saat beni orada bekleyip, ben geldiğimde o kadar ısrarcı bir şekilde tavır takınmasına sebep olan onun medya patronları. O patronların gönderdikleri kişiler çekmeyin dememe rağmen beni kaydetmeye devam ettiler ve bana saygısızlık ettiler. Şöhreti taşıyamadı gibi haber yapmışlar kimse böyle bişeyle gündeme gelmek istemez. Biz arkadaşla anlaşmışken kendisine gelen bir telefonla ‘Şikayetçi olmazsan yarın sabah gel istifanı ver’ gibi bir talimat geldi.’ Açıklamasında bulundu.

‘Gündüz kuşağı programlarınıza ihtiyacım yok’

Reynmen ana akım televizyon kanallarına seslenerek; ‘Hiçbir şekilde konuşulmaya ihtiyacım yok. Hiçbir şekilde sizler tarafından yapılacak bir habere ya da ropörtaja ihtiyacım yok. Gündüz kuşağı programlarınızda konuşulmaya ihtiyacım yok. Beni bir salın artık’ dedi. Reynmen ayrıca takipçilerine yaptığı açıklamada ‘Ben sizden özür diliyorum onlardan özür dilemem’ şeklinde konuştu.