Suçlular suç mahallinde

Gazete Hayır Yorumu:

Ege Üniversitesi’nde valilik ve emniyet ortaklığı ile uzun süredir abluka altında. Geçen senelerde yaşanan öğrenci uzaklaştırmalarından kulüplerin kapatılmasına kampüs içine karakol kurulmasına kadar üniversiteyi adeta açık cezaevine çevirenler şimdi de küstahça üniversiteyi ziyarete gelip öğrencileri tehdit ediyor.

Şimdi sizlerle yakın süreçte yaşananları paylaşıyoruz.

Ege Üniversitesi’nde geçtiğimiz hafta İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, iletişim öğrencilerinin dersine ‘konuk’ oldu. Bugün ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener Ege Üniversitesinde konferans verdi. Şener, “Devletin bekası için kaygı duymayan ‘ödünç vatandaş’tır” sözleri ile öğrencilere gözdağı verdi.

Ege Üniversitesi’nde öğrenciye yönelik icraatlar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, iletişim öğrencilerinin dersine girdi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Selin Bitirim Okmeydan’ın “Kültürlerarası İletişim” dersine girdi. “Huzur ve Asayişin Sağlanmasında Kent Kültürü” üzerine konuşma yaptı.

‘Ödünç Vatandaş’ gözdağı ve ötekileştirmesi

Bugün ise Ege Üniversitesinde “100. Yılında 1. Dünya Savaşı ve Türkiye’ye Etkileri” konulu konferansı gerçekleşti. Konferansa konuk olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener davet edildi. Şener, “Mesele sınır güvenliği veya siyasal güvenlik olduğunda tüm siyasi, felsefi, dini farklılıklarımız bir araya gelmeli, bir bütün oluşturmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak soyadıdır. Devletin bekası için kaygı duymayan ‘ödünç vatandaş’tır” diyerek gözdağı verdi ve vatandaşı ötekileştirdi.

Konuşmasıyla üniversiteleri şirketlerin arka bahçesi olarak konumlandıran Şener, “Üniversitelerimiz, ellerini taşın altına koyup azami şekilde katkıda bulunmalıdır. Ar-Ge çalışmaları ile savunma sanayine yönelik kuruluşlarla ve devlet kurumlarıyla ortak hareket etmelidir” dedi.