Sultangazi Kent Savunması’ndan ‘kent ve sağlık sorunları’na dair panel çağrısı

Sultangazi ilçesinde birçok mahallede uzun zamandır gerçekleştirilen taş ocakları, beton santralleri ve evlerin altından geçen karayolları tünel inşaatı, başta ilçe halkı olmak üzere bütün İstanbul’da ciddi kent ve sağlık sorunlarına sebebiyet veriyor. Sultangazi Kent Savunması’nın çağrısıyla 4 Mart Pazar günü (yarın), sorunların uzmanlarla konuşulup tartışılacağı bir panel gerçekleştirilecek.

İstanbul Sultangazi’de, mahallelerin imara açılmasıyla başlayan parselasyon süreci kentsel dönüşümle beraber taş ocaklarının tekrar işletmeye açılma çalışmaları, halkın varlığını tehdit etmeye başlamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı tünelinin de buradan geçmesinin planlanması üzerine mahallelinin buradaki yaşamı her geçen gün zorlaştı ve insanlar yerinden edilme noktasına geldi.

Sultangazi Kent Savunması, yapılan başta taş ocakları, beton santralleri ve mahallelinin evlerinin altından geçen karayolu tünelinin yarattığı sorunları konuşmak için 4 Mart 2018 Pazar gününe çağrı yaptı.

Sultangazi Kent Savunması’nın yaptığı çağrı, şu şekilde:

TAŞOCAKLARI, KARAYOLU TÜNEL İNŞAATI ve SULTANGAZİ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM
Sultangazi ilçemizin ve mahallelerimizin yaşadığı başta taş ocakları, beton santralleri ve evlerimizin altından geçen karayolu tüneli olmak üzere bütün kent ve sağlık sorunlarını uzmanlarımızla konuşacağımız panelimize tüm halkımız davetlidir.

KONUŞMACILAR:
MÜCELLA YAPICI (Yüksek Mimar)
AKİF BURAK ATLAR (Şehir Plancısı)
CELAL MESTÇİOĞLU (İstanbul Tabip Odası)

4 MART 2018 PAZAR, 14:30, Myrra Performans
Gazi Mahallesi İsmet Paşa Cd. No:101 Sultangazi

SULTANGAZİ KENT SAVUNMASI