“Susamam” klibini kim paylaşabilir?

17 şarkıcının bir araya geldiği 15 dakikalık “Susamam” klibi sonrası tartışmalar başladı. Klipte oynayan şarkıcı Miraç’ın yaptığı ötekileştirici yorum insanları kızdırırken Gazapizm’den de(Anıl Acar) tepki geldi. 

Birçok konunun yer aldığı ancak Kürtlerin, Alevilerin, LGBT-İ bireylerine yer verilmeyen klip bu yönden eleştirilirken bazı sanatçılar ise geri adım attı. Klipte ismi geçen Miraç isimli rapçi HDP’lilerin ve HDP’ye oy verenlerin klibi paylaşmasından rahatsız olduğunu söyledi. Daha sonra gelen tepkiler üzerine paylaşımında değişiklik yaptı.

Miraç bu seferde, ” Hdp yerine PKK demek daha doğru olacak sanırım, sonuçta HDP hala aktif siyaset yapan bir parti… ” dedi.

Miraç’ın paylaşımına Gazapizm ismiyle bilinen Anıl Acar sosyal medyadan tepki gösterdi. Acar, “Peki tam olarak hangi partililer paylaşabilir şarkıyı tam liste verebilir mi bu arkadaş? Kısacası hayvan haklarını, kadın haklarını, çocuk haklarını, eğitim haklarını herkes savunmalıdır. Bu savunsun bu savunmasın diyebileceğimiz bir alan değil bu. Rapçi arkadaşıma tam olarak iletmek istediğim fikrim budur. Sevgiler” dedi.