Taksim’e Yürüyen Hayır’dan Sonra Üyelerine Polis Saldırısı: 20 Gözaltı

 
AKP’nin talimatıyla İstanbul Valiliği, tarihi 1 Mayıs alanı Taksim Meydanı’ndaki 1 Mayıs kutlamalarını yasakladı. Ancak, 1 Mayıs’ta Taksim iradesi gösteren onlarca devrimci siyasi parti, kurum, kuruluş ve demokratik kitle örgütü işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma gününde Taksim çağrısı yaptı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren bir araya gelen işçiler, emekçiler ve öğrenciler Taksim’deki 1 Mayıs kutlamaları için alternatif güzergahlardan Taksim’e yürüyor.

Beşiktaş Kartal Heykeli’nde bir araya gelerek Taksim’e doğru yürüyüşe geçen yaklaşık 20 “Hayır’dan Sonra” aktivisti gözaltına alındı. Gözaltına alınan “Hayır’dan Sonra” aktivistleri arasında Umut-Sen gönüllüleri, KHK’lara karşı direnişi ile hafızalara kazınan Betül Celep de bulunuyor. Gözaltına alınanların tam listesi şöyle:

Ayşe Büşra Yılmaz, Barış Altun, Barış Özsever, Betül Celep, Cihan Güneş, Çayan Akbıyık, Deniz Doğan, Dilan Kızılkaya, Ecem Polat, Emel Karadeniz, Ezgi Gözoğlu, Furkan Alatay, Hüseyin Uğur Şahin, Işık Demir, Nihat Sarıbadem, Nizamettin Aksu, Ramazan Akbıyık, Rojhat Tunç, Pelin Daş, Yağız Timoçin

 

 

 

Yorum Yazın