Tehdit ve taciz değil, ‘Erdoğan’a hakaret’ tutuklattı

Hayat’da Gülay M.’yi tehdit ve taciz ettiği için gözaltına alınan Erdoğan Küpeli, genç kadını tehdit ettiği ifadeleri nedeniyle değil ‘Erdoğan’a hakaret’ ettiği belirtilen ifadeleri gerekçesiyle tutuklandı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Gülay M.’yi taciz ve tehdit ettiği için Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Adana’nın Kozan ilçesinde gözaltına alınan Erdoğan Küpeli, adliyeye sevk edildi. Küpeli, genç kadını tehdit suçundan adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, yazışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Erdoğan Küpeli, Kozan Cezaevi’ne gönderildi.

Tehdit ve tacizden serbest bırakıldı, ‘Erdoğan’a hakaret’ten tutuklandı

DHA’nın haberine göre; Hatay’da yaşayan Gülay Mübarek’i sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edilen Erdoğan Küpeli, genç kadını tehdit suçundan adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, yazışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Erdoğan Küpeli, Kozan Cezaevi’ne gönderildi.

Ne olmuştu?

29 yaşındaki Gülay M.’nin internetten tanıştığı, daha sonra genç kadına sosyal medya üzerinden tehdit ve tacizde bulunan Erdoğan Küpeli hakkında Hatay Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Bunun üzerine Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Feke ilçesine bağlı Oruçlu Mahallesi’nde ücretli öğretmenlik yapan ancak Kozan ilçesinde ikamet eden Erdoğan Küpeli, ekipler tarafından gözaltına alındı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da görevine son verilen Erdoğan Küpeli, emniyetteki sorgusunun ve sağlık kontrolünün ardından Kozan Adliyesi’ne sevk edildi.

Polis ekiplerince geniş güvenlik önlemleri altında Kozan Adliyesi’ne elleri kelepçeli olarak getirilen Erdoğan Küpeli, ellerini havaya kaldırarak basın mensuplarına dönüp, “Gülay M. eserin bu eserin, iftiracı” diyerek adliye salonuna girdi.