Ulaştırma Bakanı Arslan açıkladı: Kanal İstanbul dünyadaki mazlum ve mağdurların projesidir

TÜGVA Kars Şubesi’nin açılışında konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesinden bahsederek “sadece bir kişinin değil, bu proje 81 milyonun projesi, dünyadaki mazlumların ve mağdurların projesi.” dedi.

‘Kent suçu’ ve ‘çılgın proje’ olarak görülen Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın TÜGVA’nın Kars Şubesi’nin açılışında yaptığı açıklamalar dikkatleri üzerine çekti. Bakan Arslan AKP döneminde yapılan projelere dair konuştu ve Türkiye üzerinde uzun yıllardan beri oyunlar oynandığını ifade ederek, “AK Parti iktidarına kadar bu coğrafyada onların menfaati neyi gerektiriyorsa, Türkiye onu yapıyordu” diye konuştu.

‘Reisimiz oyuna gelmedi’

Reisimiz başta olmak üzere onun ekip arkadaşı o oyunlara gelmediler. Gezi olaylarında da milletimizle dimdik durdular, 17-25 Aralık olaylarında da dimdik durdular ve daha da önemlisi 15 Temmuz darbe girişiminde de aynı şekilde tankın karşısında topun karşısında, jetin karşısında dimdik durdular, şehit olmak pahasına da olsa” ifadesini kullandı.

‘Kanal İstanbul 81 milyona mal oldu’

Bakan Arslan, Kanal İstanbul Projesi’nin 81 milyona mal olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bugün diyorlar ki ‘Yavuz Sultan Selim Köprüsü elimizden kaçtı, durduramadık. Osman Gazi Köprüsü, 3. Havalimanı bitmeye yüz tuttu, durduramadık. Bu Tayyip Erdoğan bunlarla yetinmiyor, Çanakkale Köprüsüne de başladı ,bunu da durduramadık. En iyisi biz, Kanal İstanbul’u durduralım.’ Kanal İstanbul elbette ki Recep Tayyip Erdoğan’ın projesidir. Ama unutmasınlar ki Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte 81 milyona mal olmuş bir projedir. O yüzden bu proje sadece bir kişinin projesi değil, bu proje 81 milyonun projesi, dünyadaki mazlumların ve mağdurların projesi. Siz sadece laf söylemekle kalacaksınız. Allah’ın izniyle 24 Haziran’da 12 seçimde olduğu gibi ensenizi kaşıyarak arkanıza bakmadan söylediklerinizden utanmakla kalacaksınız.”