Yaşamı Savunanlar’ın ‘Hayır’ yürüyüşü

Yaşamı Savunanlar ‘Hayır’ için Yürüyor.

Yaşamı savunanlar, yaşam için ‘Hayır’ diyen herkesi  2 Nisan Pazar, Saat 14:00’de Karaköy’de gerçekleştirecekleri yürüyüşe davet ediyor.Etkinliğin açıklamasının tam metni şu şekilde:

YAŞAMI SAVUNANLAR 2 NİSAN PAZAR, SAAT 14:00’DE KARAKÖY’DE#HAYIR İÇİN YÜRÜYOR!

Biz yaşamı savunanlar; ortak geleceğimizi, doğayı ve kentleri ölçüsüzce tehdit eden başkanlık rejimine karşı, 26 Şubat’ta Maçka Parkı’nda buluşmuş, “Yaşam İçin Hayır” demiştik.

Şimdi bu sesi yükseltiyor, 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy’de buluşuyoruz. Haliç Port, Galataport, Kabataş Martı gibi projelerle denizi ve kültürel varlıkları yok eden, Cerattepe, Akkuyu, Hevsel Bahçeleri, Alakır, Kuzey Ormanları gibi doğal ekolojik alanları talan eden projelere #Hayırdemek için Karaköy’de bir araya geliyoruz.

Tarih nostaljiye dönüşmesin, hafıza katledilmesin, doğa yaşamı üretmeye devam etsin istiyoruz. Başkanlık rejimiyle demokratik hak ve özgürlüklerimizi, hukuk mücadelemizi elimizden alacak bir güce, biz kent ve ekoloji örgütlerinde buluşan yaşam savunucuları #Hayır diyoruz.

Bu sınırsız güç istemine doğa adına, yaşam alanlarımız adına #Hayır demek, referandumda sesimizi büyütmek için 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy’de Kadıköy Vapur İskelesi yanındaki alanda buluşuyor, #Hayır için birlikte yürüyoruz.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın