Yılmaz Büyükerşen’e saldırı: Silah çekip darp ettiler

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e Haller Gençlik Merkezi önünde saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Eski Bağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi’ndeki açık hava parkından yürüyerek geçen Büyükerşen, bu sırada bir iş yeri sahibiyle henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı sözlü tartışma yaşadı.

Tartışmanın devam ettiği sırada, iş yeri sahibinin yanında bulunan bir kişi, silahını çıkardıktan sonra Büyükerşen’i darp etmeye çalıştı. Etraftakilerin araya girmesiyle Büyükerşen olay yerinden uzaklaştırılarak Haller Gençlik Merkezi’ne götürüldü.

‘Böyle şeylere pabuç bırakmayız’

Saldırı sonrasında bir basın açıklaması düzenleyen Büyükerşen, “Biz böyle şeylere pabuç bırakmayız. Her şey şehrin menfaatinedir. Şehrine menfaatine olmayan şeylere müdahale etmekten de belediye başkanları olarak asla çekinmeyiz. Bu müdahalelerden hoşlanmayanlar her türlü tecavüzü yapacak güçteler” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise olay anına ilişkin yaptığı açıklamada “Olay sırasında sabıkalı Mahfuz Banlı isimli şahıs ve adamları Yılmaz Büyükerşen’e silahlı saldırı girişiminde bulunmuşlardır. Hemşehrilerimizin Başkan’ımıza siper olması sonucunda girişim başarısız olmuştur” ifadelerini kullandı.