90 gün açlık grevi yapan Kemal Gün, oğlunun cenazesini teslim aldı

Oğlunun bir mezarı olsun diye 90 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün, oğlu Murat Gün’ün kemiklerini teslim aldı.

Devlet güçlerinin hava operasyonunda hayatını kaybeden DHKC savaşçısı oğlunun mezar hakkı için 90 gündür açlık grevi yapan Kemal Gün, oğlu Murat Gün’ün kemiklerini teslim aldı. Kemal Gün, 74 kilo başladığı açlık grevinde 56 kiloya düşmüştü.

Kemal Gün, oğlu Murat Gün’ün cenazesini Hozat’a defnedeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Cenazeyi teslim aldık, her şey bitti. Defin işlemini yarın gerçekleştireceğiz. Yanımda olan avukatlarımın, arkadaşlarımın, tüm güzel insanların önünde saygı ile eğiliyorum. Onlara minnet borçluyum.”

‘Nuriye ve Semih’ çağrısı

BirGün’e konuşan Gün, “İşimizi geri istiyoruz” sloganı ile başlattıkları açlık grevinin 76’ncı gününde hukuksuz bir şekilde tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça için de bir çağrı yaptı.

Gün şunları söyledi: “Nuriye ile Semih’i yalnız bırakmasınlar. Eğer ki insanca yaşamak istiyorsak, Nuriye ile Semih’in yanında durmamız gerekir. Ülkemiz kan gölüne döndü, insanların hakları ihlal edildi. Bunlara karşı durmak gerekir. İnsanca yaşam için herkes Nuriye ile Semih’in sesi olsun.”

Kemal Gün’ün kızı Berfin: Erzurum ve Erzincan’da güvenliğimiz olmadığı için kardeşimi Hozat’ta defnedeceğiz