AKP’li bakanların eski danışmanının‘Hayır Partisi’: Kuruluşumuz engelleniyor

AKP’den Edirne milletvekili adayı olan, eski bakanlar Egemen Bağış ve Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığını yapan siyasetçi Tuna Bekleviç  referandum sürecinde yer almanın  ve siyasi parti kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na 6 Şubat tarihinde başvuru belgelerinin eksiksiz olarak sunulduğu halde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın internet sitesinde bulunan siyasi partiler listesinde ‘Hayır Partisi’nin unvanı bulunmamadığını aktardı.

Bakanlıktan tüm belgelerin tamamlanmasına rağmen ‘alındı’ belgesinin taraflarına verilmediğine dikkat çeken Bekleviç, “İçişleri Bakanlığınca usulüne uygun alındı belgesi verilmemesi ve partimiz unvanının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı nezdindeki sicilde bulunmayışı anayasal hakkımız olan siyasi parti faaliyetlerimizin engellenmesi ve açık gaspıdır” dedi.

Açıklama şöyle sona erdi: “İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaları demokrasi tarihimizin utanç bölümüne kaydedilecektir. Aynı tarih, bu faydasız ve amaçsız baskılara rağmen Hayır Partisi’ni kuran tertemiz gençlerimizi ve ülke çapındaki gönüllülerimizi de ‘HAYIR’la kaydedecektir.”

 

Yorum Yazın