Ambulans ücretli yoldan geçirilmedi

Bir şirkete ait olan ücretli tünelden geçmek isteyen ambulans görevlilerinin parasız geçişine izin vermemesi sonucu dağ yolundan gitmek zorunda kaldı.

Muğla’nın Fethiye ve Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan 950 metrelik Göcek Tüneli’nden geçen ambulanstan görevlilerin ücret talep edilmesi üzerine ambulans dağ yolundan gitmek zorunda kaldı. Olayla ilgili açıklama yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “İşletme özel bir şirket. Konuyla ilgili olarak Karayolları Genel Müdürlüğüyle görüştüm. Şirketle de görüşeceğim. Benim vatandaşımın sağlık hizmetini kimse durduramaz. Özel sektör de durduramaz. Çözeceğiz. Gerekli çalışmaları da yapıyorum. En kısa sürede bu konuyu çözeceğimize inanıyorum” dedi. (Muğla/DHA)

Tinsa İnşaat ve Sanayi Limited Şirketi tarafından 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle 13 milyon dolar harcanarak yapılan Göcek Tüneli, 2006 yılında dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.17 yılda tamamlanabilen, Muğla ile Antalya’yı birbirine bağlayan 950 metrelik tünel, kamuoyunda sık sık Türkiye’nin tek paralı tüneli olma özelliğiyle gündeme geldi.