CHP’nin “adalet” çağrısına Saadet Partisi ve Akşener’den destek

CHP’nin “adalet” talebiyle toplumun en geniş kesimine yaptığı sesleniş sağda da yankı buldu. Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu ve eski MHP’li Meral Akşener adaletin işleyişini sorguladı, AKP’yi uyardı.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nde ve CHP İstanbul İl Örgütü’nün Maçka Parkı’ndaki Adalet Nöbeti’nde toplumun en geniş kesimine seslenen dil, 16 Nisan Referandumu’nda “hayır” cephesinde yer alan sağ kesimden de destek aldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün (15 Haziran) Kılıçdaroğlu’nu arayarak Berberoğlu’nun tutuklanmasıyla ilgili “Geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Mollaoğlu: “Endişeler arttı, adalete güven gölgelendi”
Karamollaoğlu, gelişmelere ilişkin tavrını ise yazılı bir açıklamayla duyurdu. Son dönemde yaşanan gelişmelerin sadece adaletin işleyişinde değil, Türkiye’nin geleceği konusunda da haklı endişelere sebep olduğunu belirten Karamollaoğlu, farklı hukuki tedbirler almak varken milletin oyuyla seçilmiş bir vekil hakkında tutuklama kararı verilmesinin endişeleri daha da artırdığını kaydetti.