DGD-SEN, Netlog-NHL Sağlık Lojistik’te işten atmaları protesto etti

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) örgütlenme faaliyeti yürüttüğü Netlog-NHL Sağlık Lojistik’te sendikalı olan işçilerin işten atılmaya başlaması üzerine dün Gebze Güzeller OSB’de bulunan depo önünde eylem gerçekleştirdi.

DGD-SEN üyeleri, işçilere öğle saatlerinde seslenerek patronların sendikalı işçileri farklı gerekçeler göstererek işten atmalarının hukuksuz olduğunu, içerde süren baskı ve mobbinge örgütlü mücadele ile son verileceğini ifade etti. İşçilere baskı yapan patronların polisleri araması üzerine gelen ekipler DGD-SEN üyelerini OHAL’i bahane ederek uzaklaştırmaya çalıştı. Patronlar bununla da kalmayıp işçilerin sendika üyelerini görmemesi için dorselerle açık alanı kapatmaya çalıştı.

Aynı zamanda patronların görevlendirdiği beyazyakalı işçiler sendikayı dinleyen maviyakalı işçileri uzaklaştırmaya ve sendika üyelerini göremeyecekleri bir alana çekmeye gayret ederken, patronlara iletmek üzere eylem yapan sendika üyelerinin videolarını çekti.

Tüm baskılara rağmen mesai bitiminde de depo önüne gelen sendika üyeleri servisleri bekleyen işçilere seslendi. Üyeler, DGD-SEN’e üyelik için bilgilendirme yaparken, iş yerindeki hukuksuzlukları, baskı ve mobbingi ifşa etti.

umutsen.org