Ekonomik kriz şimdi de ulaşımda : Ulusoy Ulaşım da iflas etti

Ekonomik kriz farklı belirtilerle kendini hissettiriyor. Şehirlerarası otobüs şirketi Pamukkale Turizm’in ardından bu kez de Ulusoy Ulaşım iflas etti.

Türkiye’nin en eski otobüs firmalarından Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan Ulusoy Ulaşım, 2018’in Kasım ayında konkordato başvurusu yapmıştı.

Mahkeme, Ulusoy Ulaşım için üç aylık geçici mühlet verilmiş ve kararla birlikte şirket faaliyetlerinin denetimi için geçici konkordato komiser heyeti atanmıştı.

İstanbul Kartal’da bulunan 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dün görülen duruşma ile şirketin durumuna ilişkin karar çıktı.

Ulusoy Ulaşım’ın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamın doğru tespit edilemediğini öne sürerek, “Şirket iflas ettiği takdirde dosyada rehin alacaklıları dışında diğer alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsime göre karlılık durumu değişen firmalardır. Özellikle kış aylarında genellikle zarar ederler. Kesin mehil verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Duruşmada söz alan bir kısım alacaklı şirketlerin avukatları ise kesin mehil verilmesi talebini reddetti.

Mahkeme, Ulusoy Ulaşım’ın kesin mühlet talebini reddederek, şirketin 20 Şubat 2018 saat 16.14 itibarıyla iflasına karar verdi.

Kaynak: Gazete Karınca