Erdoğan ‘adalet yürüyüşü’ için konuştu: Yargı çağırırsa şaşmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet Yürüyüşü için; “Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın.” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü için, “Elinde adalet pankartıyla dolaşmakla adalet gelmez. Halkı sokaklara çağırmak kimsenin yararına değildir. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın” dedi.

Erdoğan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 24. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Adalet Yürüyüşü’nü eleştirdi. Devam eden yargı süreçlerine ilişkin değerlendirme yapılmayacak olmasına ilişkin anayasa hükmünü hatırlatan Erdoğan, “Anayasa’nın 138. maddesi sadece siyasetçiler de değil herkes için geçerlidir. Yarın bir gün yargı çağırırsa da şaşmayın” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu da isim vermeden eleştiren Erdoğan, “Yollar yürümekle aşınmaz. Bu yolla hukuk elde etmeleri mümkün değil… Öyle elde adalet pankartıyla dolaşmak adalet getirmez. Önce başında olduğunuz kurumda adalet var mı ona bakın” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü için “Elinde adalet pankartıyla dolaşmakla adalet gelmez. Halkı sokaklara çağırmak kimsenin yararına değildir. Rahmetli Demirel’i anmadan geçemeyeceğim: Yollar yürümekle aşınmaz. Eğer bu yolla hukuk elde edeceklerini sanıyorlarsa bu da mümkün değildir. Adaleti aramanın yeri parlamentodur. Anayasa’nın 138. maddesi sadece siyasetçiler de değil herkes için geçerlidir. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın.” ifadelerini kullandı.