Erdoğan “hayır” standına girdi

Erdoğan Sarıyer Hacıosman Metro istasyonundaki evet çadırını ziyaret etti. Sonrasında evet çadırının karşısındaki hayır çadırına geçti.

ABC gazetesindeki habere göre Çadırın içinde, yurttaşlar Erdoğan’a “Siz ‘Hayır’ diyenlere terörist diyorsunuz. Şu anda teröristlerin çadırındasınız o zaman, farkında mısınız?” diye tepki gösterdi.

Tele1 canlı yayına katılan CHP Sarıyer İlçe Örgütü üyesi Sebahat Sarıgül, yaşananları anlattı.  “Bana dönerek ‘neden hayır diyorsunuz’ dedi. Laiklik için, cumhuriyet için, özgürlük için, çağdaş bir yaşam için ve kadın hakları için hayır diyorum’ dedim. Ama tabii Cumhurbaşkanımız her zamanki gibi hakaretvari sözlerle karşılık verdi. “Başkanınız yalancı, sizler yalancısınız” dedi. Bu bizim zorumuza gitti. Böyle bir konuşma geçti” ifadelerini kullandı. Kendisinin ‘Hayır’ demek için saydığı nedenlerle ilgili olarak Erdoğan’ın “Bunların olmadığını mı sanıyorsunuz” dediğini aktaran Sarıgül, “Ben bunları tamamen kaybolacağını düşündüğüm için hayır diyorum’ dedim. O da bir takım laflarla bizi ikna etmeye çalıştı” dedi.

 

Yorum Yazın