HDP Kocaeli Milletvekili adayı’nın evine silahlı saldırı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul’un Gebze Arapçeşme mahallesinde bulunan evine kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Doğrul olaya ilişkin suç duyurusunda bulundu.
HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul’un evine kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Evin

önünden geçen 2 araçtan açılan ateş nedeniyle evin belli yerlerine kurşun isabet etti. Olayda şans eseri yaralanan olmadı.

Doğrul: Seçimlere saatler kala bu tarz provokasyonlara gelmeyeceğiz

Gece geç saatlerde saldırının gerçekleştiğini aktaran Doğrul, “Gece geç saatler de evin önünden silah sesleri geldi. Ben aldırış etmedim. Daha sonra ikinci kez evin önünde silah sesleri geldi. Balkonda baktığımda eve doğru arabanın içinden ateş eden birilerini gördüm. Aracın arkasında AKP bayrakları asılıydı. Ateş edenler daha sonra bozkurt işareti yaparak hızla uzaklaştı. Sabah olduğunda evin önünde ve duvarlarda kurşun izleri gördük” dedi.
Saldırının kendi şahsında HDP’ye yapıldığını söyleyen Doğrul, seçimlere saatler kala bu tarz provokasyonlara gelmeyeceklerini belirterek,”Bu saldırılar asla bize boyun eğdiremez. Onların kurşunlarına karşı bizler barajları yıkacağız” dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı