HDP’nin ‘adalet nöbeti’ sürüyor: Halk gürültü eylemiyle destek verdi

HDP tarafından başlatılan ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ akşam saatlerinde Diyarbakır’ın 4 ilçesinde gürültü eylemi yapılarak destek verildi.

HDP’li vekiller tarafından Ekin Ceren Parkı’nda başlatılan ve farklı illerde devam edecek olan ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ polis ablukasına rağmen tüm coşkusuyla sürüyor. Gazete Şujin’in haberine göre; Halkın giriş çıkışlarının izin verilmediği parka çok sayıda sivil toplum örgütü temsilci ziyarette bulundu. Gün içerisinde ‘Direniş Nöbetini’ tutuklu bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel’in annesi ve babası, ÖHD, HDP Batman, Çınar, Siirt yöneticileri de ziyaret etti.

Her gece direniş nöbetine ses veren Diyarbakır halkı bu gece de Milletvekillerin Ekin Ceren Parkında çıkardığı ses eylemine destek oldu. Özellikle Bağlar ilçesinde polislerin ara sokaklarda devriye atarak halkın eyleme desteğini engellediği kaydedildi.

Ses çıkarma eyleminin ardından kısa bir konuşma yapan HDP İstanbul Millevekili Hüda Kaya, “Bu parkta yarın son günümüzü yaşayacağız. Nöbetimizi bu yolda mücadele eden tüm halkımız için ithaf ediyoruz. Figen Yüksekdağ şahsında mücadele eden tüm halkımızı selamlıyoruz. Özgürlüğümüzü, yaşamımızı tekrar kazanacağız” dedi.

Açıklamanın ardından vekiller grup şeklinde oturarak süreç hakkında tartışmalar yürüttü.