İzenerji işçileri Aliağa Direnişi’yle dayanışma yürüyüşü gerçekleştiriyor

İzenerji işçileri, Aliağa Belediyesi tarafından işten atılan ve 83 gündür direnen Aliağa Belediyesi işçileriyle dayanışmak için yürüyüşe geçti.

83 gündür Demokrasi Meydanı’nda direnişte olan Aliağa Belediyesi işçisi 187 işçi direnişlerine devam ederken, İzenerji işçileri bu direnişle dayanışmak için yürüyüşe geçti. Bugün sabah 08.30’da İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden yürüyüşe geçen İzenerji işçileri sırasıyla Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli ve Menemen Belediyelerine yürüyerek oradaki işçilerle buluşacak ve yarın da Menemen’den Aliağa’ya yürüyerek Aliağa Direnişi’ni gerçekleştiren işçilerle buluşarak basın açıklaması gerçekleştirecek.

14 Mayıs’ta MHP’li Aliağa Belediyesi tarafından 187 işçinin işine son verilmişti. DİSK Genel İş 5 Nolu Şube üyesi olan 187 işçi işçilerine geri dönmek için 83 gündür direniyor. İzenerji işçileri de bu işçi kıyımına karşılık Aliağa Direnişi’ni büyütmek amacıyla bir yürüyüş gerçekleştiriyor.

İzenerji işçileri İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden yürüyüşe geçti.

 

İzenerji işçilerinin Aliağa Direnişi’yle dayanışma yürüyüşünde Karşıyaka Belediyesi işçileri yürüyen işçileri sloganlarla karşıladı: “Yaşasın sınıf dayanışması!”

 

İzenerji işçilerinin yürüyüşü devam ediyor. İzenerji işçilerini Çiğli Belediyesi işçileri karşıladı: “Aliağa işçisi direnişin simgesi!”