İzmir’de avukatların kayyum eylemine polis saldırısı: 26 avukat gözaltında

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) çağrısı ile bugün İzmir Adliyesi’nde basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara saldıran polis 26 avukatı gözaltına aldı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları’nın görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanmasına karşı tepkiler devam ediyor. Bugün kayyum atamalarına karşı basın açıklaması gerçekleştirmek için İzmir Adliyesi önünde toplanan avukatlara polis saldırdı ve 26 avukat darp edilerek gözaltına alındı.

Gözaltına alınan avukatların isimleri şöyle: Bahattin Özdemir, Fırat Sandalcı, Fatma Demirer, Zafer İncin, Mecit Yıldırım, Nezan Akın, Şükran Eroğlu, Sözdar Ortaç, Mehmet Baran Selanik, Dilan Gündüz, Hatice Aslan Atabay, Yunus Emre Güneş, Şadiye Unutur, Leyla Çelik, Ferhat Konur, Emel Diril, Veysi Çetin, Şule Hizal Arslan, Erdoğan Akdoğdu, Aysun Kilivan Sidal, Gül Kireçkaya, İmdat Ataş, Nergiz Tuba Arslan, Hazal Aydın, Ertan Güngör. Gözaltına alınanlar arasında basın emekçisi Oktay İnce de var.