Karamollaoğlu İmamoğlu buluşması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’deki makamında ziyaret etti. İki ismin birbirine övgü dolu sözleri dikkat çekerken her iki taraftan da kayda değer bir açıklama gelmedi. Demokrasi, kucaklaşma temaları tekrarlandı. Görüşmenin ardından Şehzadebaşı Camisi’nde cuma namazı kılan ikili, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına geçti.

Övgülerin yanı sıra ikili birbirine jest yapmayı da ihmal etmedi. İmamoğlu, Karamollaoğlu’na İstanbul temalı çini tablo, Karamollaoğlu da İmamoğlu’na dolma kalem hediye etti. Ziyaretin kalan bölümü basına kapalı gerçekleşti.

Karamollaoğlu’ndan İmamoğlu’na tebrik ziyareti

“Demokrasi kahramanı Karamollaoğlu”

Karamollaoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belli eden İmamoğlu şunları söyledi;

İstanbul’da mühim bir seçim sınavı verdik milletçe. Elbette seçimlerde yarıştık ama yarışmanın ötesinde ortaya koydukları felsefe ve anlayış bence demokrasiye büyük katkı sunan ve gerçekten özellikle yakın tarihte bu seçimde eğer demokrasi kahramanları varsa, benim nezdimde birisi de Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’dur. Bu manada demokrasi adına, ben, şahsen kendilerine minnet duygularımı ve teşekkürlerimi sunmak isterim.

Zira seçimler bir irade ortaya koyar ve görevi teslim alır, görevinizi yaparsınız. Ama oradaki centilmenlik ya da millet iradesine olan saygı duruşu çok değerlidir. Bunun sağlanmasına da büyük katkı sunmuşlardır. Bundan sonra bize düşen vazife, siyasi parti bakmaksızın, insanların yaşamına tercihine bakmaksızın herkese, 16 milyon insana İstanbul’da hizmet etmektir. Bu yönüyle de kendilerinin ve siyasi parti teşkilatlarının İstanbul’daki mensupları ile her hususta diyalog içinde olacağımızı, her hususta İstanbul’a hizmet üretme adına herkesten faydalanacağımızı huzurlarınızda belirtmek isterim. Tekrar gelip bizi tebrik ettiler çok teşekkür ediyorum. Onur duydum.

“Tüm İstanbulluların belediye başkanı”

Ziyaretten mutlu ayrılan Karamollaoğlu da şu ifadeleri kullandı;

Her konuda yeri geldiği zaman kendisine ikazlarda, yeri geldiği zaman tavsiyelerde bulunmak elbette bizim görevimiz. Ama kendisinin seçim süresince, 2 seçim için de söylüyorum, yaklaşım tarzı, kucaklayıcı üslubu bu seçimlerde başarılı olmasının önemli sebeplerinden birisidir diye düşünüyorum. Ümit ediyorum ki, kendisinin de ifade ettiği gibi, seçimlerden sonra da aynı üslubu devam ettirir. Artık kendisine sadece oy verenlerin değil, 16 milyonluk İstanbullunun tamamının belediye başkanıdır ve güzel çalışmalar ortaya koyar.

Ben elbette birtakım sıkıntılarının olduğunu da tahmin ediyorum. Belediye meclisinde çoğunluğunun olmaması, iktidarda bulunan bir belediye başkanı için zaman zaman sıkıntılara vesile olabilir. Ama ben belediye başkanlarının, belediye meclisinin de ister iktidar yanlısı ister muhalefette olsun, sağduyu ile hareket edeceklerini, şahısları değil İstanbul’u düşünerek kendi fikirlerini ortaya koyacaklarını ümit ediyorum.